Jesień to piękna pora roku, idealna na spacery, mimo że czasem pogoda lubi spłatać nam figla. Perspektywa edukacyjnej przechadzki po Warszawie skusiła uczniów klas V-VIII, którzy 13 października wyruszyli na autokarową wycieczkę do stolicy. Nie zniechęciła ich nawet wczesna godzina wyjazdu i perspektywa bardzo intensywnego i długiego, a możliwe że deszczowego dnia. 

Swój spacer rozpoczęli w Łazienkach Królewskich, gdzie przy pomniku Fryderyka Chopina spotkali się z panią Marzeną - przemiłą warszawską przewodniczką. Z jej ust usłyszeli o historii powstania tego miejsca, o jego rozbudowie dokonanej przez ostatniego króla Polski i dalszych losach aż do chwili obecnej. W parku zachwycała nie tylko architektura, ale również natura, a w szczególności wszędobylskie i bardzo przyjaźnie nastawione wiewiórki, piękne pawie oraz liczne gołębie. 

Z Łazienek Królewskich udali się na stare miasto, gdzie oprócz oczywistych punktów takich jak Zamek Królewski czy Kolumna Zygmunta, zwiedzili mniejsze, urokliwe uliczki i ciekawe zakamarki. Odwiedzili również Pomnik Małego Powstańca i Grób Nieznanego Żołnierza, a także przespacerowali się Krakowskim Przedmieściem. Pogoda okazała się łaskawa i jesienne słońce towarzyszyło zwiedzającym niemal do końca spaceru. Deszcz złapał ich dopiero w drodze na pyszny obiad w restauracji Sosiser w okolicy Pałacu Kultury i Nauki. 

Po obiedzie przyszedł czas na rekreację. Uczestnicy wycieczki udali się do Stacji Grawitacji, gdzie uczestniczyli w lekcji WF-u na trampolinach i w parku linowym. Pan Konrad Fietko bacznie obserwował swoich podopiecznych i nagradzał za ich zaangażowanie w wykonywanie ćwiczeń. Wielu uczniów pokonało swoje lęki i próbowało nowych rzeczy. 

Tuż przed godziną 22 nastąpił powrót do Chwałowic, gdzie na swoje dzieci niecierpliwie oczekiwali stęsknieni rodzice. 

Wyjazd zaplanowała i przygotowała pani Marzena Oskroba, której serdecznie dziękujemy za bezpieczną i niezwykle ciekawą wycieczkę do stolicy.