Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego są zawsze jednym z bardziej oczekiwanych szkolnych wydarzeń. Co roku kilkoro uczniów naszej szkoły rywalizuje w nich o tytuł Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wyjątkiem był zeszły rok, w którym ze względu na sytuację pandemiczną wybory się  nie odbyły, a stanowisko pozostało w rękach uczennicy, która piastowała tę funkcję we wcześniejszym okresie. 

Tegoroczne wybory wzbudziły jeszcze większe niż zazwyczaj zainteresowanie. Aż jedenaścioro kandydatów ubiegało się o funkcję przewodniczącego. Na kilka dni przed wyborami, każdy z nich przygotował plakat wyborczy, informując społeczność szkolną, jakie są jego pomysły na funkcjonowanie szkoły, jakie zmiany chciałby w niej wprowadzić i czym chce przekonać koleżanki i kolegów do oddania głosu właśnie na niego. 

Po zakończeniu akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przeprowadzono wybory, które poprzedziła oficjalna prezentacja kandydatów. Wszyscy opowiedzieli o swoich pomysłach zebranym w sali gimnastycznej członkom szkolnej społeczności, a publiczność słuchała tego z uwagą. Następnie każdy uczeń, po złożeniu podpisu na liście wyborczej, otrzymał kartę do głosowania i wrzucił do urny wyborczej swój głos. 

Największym zaufaniem obdarzono Igora Pelca - ucznia klasy ósmej. Jego zastępczynią została koleżanka z klasy - Anna Wojewoda, a szkolnym skarbnikiem - czwartoklasistka Hanna Martowicz.
Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki, by udało im się dopełnić wszystkich złożonych w wyborach obietnic.